TRX tréning

TRX training

Ak ste predtým necvičili s  TRX je veľká šanca, že ste to už videli alebo o tomto spôsobe cvičenia počuli. Vyžaduje použitie závesných pásov na zapojenie svalov pomocou vlastnej váhy. Zmenou uhla tela môžete každý sval zapojiť do ťahu alebo tlaku.

Závesné cvičenie rozvíja telesnú silu pomocou funkčných pohybov a dynamických plôch. Svalová hmota narastá rovnomerne, čo znižuje riziko zranenia, zvyšuje výkonnosť, predchádza ťažkostiam s pohybovým aparátom a prispieva k celkovému naštartovaniu organizmu.

Pre koho je TRX cvičenie vhodné ?

Vďaka možnosti regulovania záťaže je TRX vhodný pre všetky vekové kategórie a fyzickej zdatnosti, od začiatočníkov až po vrcholových športovcov.

Podstatou tohto typu cvičenia je okrem posilňovania celého tela aj posilňovanie stredu tela (CORE) – tréning sa zameriava na tri oblasti: pohyblivosť, stabilitu a silu jadra .

1. Vhodné pre všetky úrovne

Nezáleží na tom, či ste olympijský športovec alebo sa len púšťate do nového koníčka fitnes; Tréning  TRX je prospešný pre všetky úrovne športovcov. Len miernou zmenou polohy tela môžete zvýšiť alebo znížiť zaťaženie svojich svalov, čo znamená, že tento spôsob tréningu môže cvičiť každý.

2. Všestrannosť

Iba dva nastaviteľné pásy poskytujú komplexné cvičenie pre každý jeden sval v tele. Ľahko si môžete  nastaviť tréning TRX kdekoľvek, takže keď sa vrátite zo svojej zdravej dovolenky, môžete si kúpiť svoj vlastný a naďalej využívať výhody, nech ste kdekoľvek.

3. Zlepšite kardio a silu

Tréning TRX zlepši nielen vašu svalovú silu, ale aj kondičnú vytrvalosť. Zmenou rýchlosti, akou cvičíte, môžete zvýšiť prácu, ktorú venujete svojmu srdcu a pľúcam.

4. Pomôžte dosiahnuť akýkoľvek cieľ

Vďaka všestrannosti tréningu TRX je možné dosiahnuť akýkoľvek cieľ. Možno budete chcieť nabrať svalovú silu, schudnúť alebo dokonca trénovať na maratón. Nech už je váš cieľ akýkoľvek, pravidelný tréning TRX vás tam dostane.

5. Zapája celé telo

Nestabilita, ktorú vytvára závesný systém TRX pri vykonávaní pohybov, znamená, že vaše jadro je neustále aktivované. Funkčné pohyby navyše znamenajú, že pracuje veľa svalov súčasne, čo umožňuje veľmi komplexné cvičenie po celý čas.

6. Riziko s nízkym dopadom úrazu

TRX je nenáročný a znamená to, že vaše kĺby nebudú príliš zaťažované. To zase znamená, že existuje nízke riziko úrazu, čo vám umožní trénovať tak tvrdo, ako chcete, s menším rizikom vzniku alebo rozrušenia už existujúceho úrazu.


7. Je to iné

 

TRX závesný tréning je na rozdiel od iných techník vypracovania a dá sa zamiešať do vášho bežného tréningu, aby ste ho oživili. Toto vás udrží a budete sa tešiť na svoje tréningy znova a znova.

Kombináciou tréningu TRX s inými aktivitami budete môcť získať skvelé cvičenie zábavným a novým spôsobom.

Ak ste sa inšpirovali absolvovaním tréningu TRX, môžete sa učiť od odborníkov na  cvičenie  v USA.

 

TrainSmart&FeelGood
USAcademy?️‍♀️?️‍♂️

Share this post

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *