Ako zabezpečiť, aby sa deti pohybovali

Medzi výhody fyzickej aktivity pre deti a dospievajúcich patrí zlepšenie kardiovaskulárnej zdatnosti, svalovej zdatnosti a zdravia.  Na dosiahnutie týchto prínosov pre zdravie by sa deti mali zúčastňovať minimálne 60 minút mierne až intenzívnej fyzickej aktivity denne so zameraním na intenzívne aktivity najmenej tri dni v týždni. Okrem toho by mali byť do denných 60 minút tri dni v týždni začlenené aktivity zamerané na odporové tréningy, ako je lezenie alebo vzpieranie a posilňovanie…

Tu je niekoľko tipov, ako povzbudiť vaše deti k aktivite:

 • Rozvrh:

  Vypracujte denný rozvrh, ktorý zahŕňa čas vyhradený na aktivity spojené s pohybom, aby ste zabezpečili, že vaše deti budú spĺňať minimálne odporúčania týkajúce sa fyzickej aktivity. Môžu byť naplánované v malých intervaloch po celý deň alebo vo väčších blokoch. Tým, že sa vaša fyzická aktivita stane prioritou a povzbudíte svoje deti k účasti na činnostiach, ktoré ich bavia, môžete im pomôcť rozvíjať celoživotné zdravé návyky , pretože u tých, ktorí sú aktívni v detstve, je väčšia pravdepodobnosť, že si ich udržia v dospelosti.

 • Stanovte si ciele:

  Vypracujte ciele súvisiace s fyzickou aktivitou. Nájdite si čas a porozprávajte sa so svojimi deťmi tak, aby boli ciele pre ne relevantné a súviseli s niečím, čo konkrétne chcú dosiahnuť. Môže ísť napríklad o absolvovanie určitého počtu úloh súvisiacich s pohybom každý týždeň, dosiahnutie času na dokončenie činnosti, ako sú napríklad preteky na preteku alebo prekážkové behy, alebo rozvoj špecifických schopností, ako je chytanie bejzbalu, dribling basketbalu. Môžete tiež nastaviť malé odmeny za dosiahnutie každého cieľa, aby ste udržali svoje dieťa motivované.

 • Priraďte domáce práce, ktoré zahŕňajú pohyb:

  Priraďte svojim deťom domáce práce zodpovedajúce ich veku, ktoré ich udržia v pohybe. Tieto práce môžu zahŕňať vynášanie odpadu, čistenie, kosenie trávnika, venčenie psa alebo starostlivosť o záhradu. Pripravte si týždenný rozvrh a nájdite spôsoby, ako prinútiť svoje deti k zodpovednosti za splnenie ich týždenných povinností. Zábavu môžete pridať aj týždenným prácam, ktoré z nich urobia hry, ako napríklad závod o upratovanie spálne alebo súťaž o to, kto dokáže zložiť najviac oblečenia.

 • Urobte z toho rodinnú záležitosť:

  Naplánujte si aktivity, ktoré rozhýbu celú rodinu. Môžu to byť jazdy na bicykli, pešie túry a hry na záhrade, ako sú boje s vodnými balónmi, lov na muchy, prekážkové dráhy, štafety a rodinné olympijské hry. Čím je činnosť zábavnejšia a kreatívnejšia, tým je pravdepodobnejšie, že sa jej deti zúčastnia a rozvinú pozitívny pocit z fyzickej činnosti.

 • Nájdite aktivity:

  Ak je to možné, prihláste svoje deti do štruktúrovaných programov, ktoré zahŕňajú fyzickú aktivitu, ako napríklad šport a letné tábory. Využite tiež rôzne virtuálne programy ponúkané deťom, ako sú kurzy tanca online, hodiny bojového umenia a tvorivé programovanie fitnes určené špeciálne pre deti, ako sú kurzy jogy online, rýchle tréningy a pohybové aktivity.

Bez ohľadu na to, aké stratégie používate na povzbudenie svojich detí k aktivite, najdôležitejšie je urobiť ich zábavnou. Nájdite aktivity, ktoré vaše deti bavia, čo ich pomôže motivovať, aby to vydržali, a nebojte sa ich vyzvať, aby vyskúšali niečo nové. Keď dieťaťu pomáhate pri rozhodovaní o aktivitách, zvážte možnosti, ktoré pomôžu rozvíjať a zlepšovať motorické schopnosti, zodpovedajú jeho veku a rozsahu pozornosti…

 

TrainSmart&FeelGood
USAcademy?️‍♀️?️‍♂️

Share this post

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *