Výhoda mať vlastného trénera?

Existuje toľko dôvodov, prečo je osobný tréner nevyhnutný na dosiahnutie vašich cieľov v oblasti telesnej kondície, či už ide o chudnutie,  alebo na športové účely.

Tu sme zostavili najdôležitejšie dôvody, prečo by ste mali mať osobného trénera/ku, ako aj výhody, ktoré pravdepodobne dosiahnete.

1. Je to vzdelávacie

Jedným z hlavných dôvodov, prečo by niekto mal mať osobného trénera, je to, že sú trénovaní vo výučbe iných, ako cvičiť.

Dôležitosť vzdelávania pri cvičení je dôležitá z dvoch hlavných dôvodov:

1) Ak neviete, ktoré cvičenia sú pre vaše ciele najúčinnejšie, je nepravdepodobné, že tieto ciele dosiahnete. Napríklad, ak je vaším cieľom vybudovať silu, ale celý čas trávite kardio cvičením, je nepravdepodobné, že dosiahnete svoj cieľ.

2) Vzdelávanie pri vykonávaní cvičení je nevyhnutné na zníženie rizika zranenia. Mnoho ľudí je každý rok vážne zranených vykonávaním cvičením, pretože neboli školení, a to môže mať dlhodobý vplyv na ich zdravie a kondíciu.

2. Pomáhajú perfektnej forme

Mať pri sebe osobného trénera, ktorý vám ukáže správne držanie tela a techniku, je neoceniteľné. Osobný tréner zabezpečí, aby klienti vykonávali cvičenia správne a efektívne, aby dosiahli výsledky. Ak vaša forma pri cvičení nie je správna, máte zvýšené riziko zranenia a nedosiahnete svoje ciele.

3. Môžu vám pomôcť s vašimi jedinečnými požiadavkami

Každý je iný, čo znamená, že jeho schopnosti a požiadavky sú odlišné, pokiaľ ide o cvičenie. Môže to byť čokoľvek od starého zranenia, ktoré vyžaduje špeciálne cvičenia, až po fóbiu, ktorá môže mať vplyv na to, kde a ako trénujete.

Napríklad, ak máte staré zranenie kolena, ktoré si vyžadovalo chirurgický zákrok, ale odvtedy ste neurobili nič pre obnovenie svalov alebo zlepšenie mobility, budete potrebovať iné cvičenia a ciele ako športovec, ktorý sa pripravuje na beh marathon. Tu môžu skúsenosti osobných trénerov výrazne zmeniť váš tréningový program.

4. Pomáhajú vám stanoviť reálne ciele

Každý chce dosiahnuť svoje ciele okamžite, či už ide o chudnutie.  Nie vždy sú však dosiahnuteľné a ak ich nedosiahnete, môže vás to odradiť a skĺznuť.

Osobný tréner vám pomôže nielen stanoviť reálne ciele, ktoré budete môcť dosiahnuť – samozrejme, ak vynaložíte úsilie, ale tiež vás bude vedieť udržať na dobrej ceste k dosiahnutiu týchto cieľov.

5. Môžu pomôcť s konkrétnymi cieľom.

Toto je ideálne pre tých, ktorí trénujú na konkrétnu udalosť alebo potrebujú dosiahnuť určitú úroveň kondície predtým, ako budú schopní urobiť niečo, čo skutočne chcú.

6. Sú za vás zodpovední

Koľkokrát ste prišli do postele a povedali ste si: „Zajtra sa zobudím, pôjdem do telocvične a odmakam hodinu cvičenia, kým pôjdem do práce “, a potom sa zobudil a rozhodol sa spať ďalšiu hodinu namiesto cvičenia?

To je miesto, kde osobný tréner je zodpovedný pre zabezpečenie toho, aby ste sa dopracovali k svojim  cieľom. Ak ste sa dohodli na stretnutí s trénerom, potom je oveľa pravdepodobnejšie, že pôjdete, ako keby ste si len hovorili, že by ste mali ísť do posilňovne.

7. Žiadny stratený čas = maximálne výsledky

Existujú dva typy ľudí, ktorí chodia do posilňovne:

1) Tí, ktorí sa túlajú, strávia 10 minút na jednom stroji a potom sa pomaly dostavajú k druhému, pokúšajú sa  cvičiť, len aby si mohli povedať “bol/a som cvičiť” a  potom sa vydajú von.

2) Tí, ktorí majú na mysli plán a dosiahli svoj účel.

Je celkom zrejmé, že prvá skupina nedosiahne svoje kondičné ciele, pokiaľ nedostanú nejakú pomoc a nebudú mať niekoho, kto by ich nasmeroval, takže ak viete, že ste jedným z tých ľudí, mali by ste nájsť pomoc osobného trénera/ trénerku.

8. Nie je to len fitness, s ktorým môžu pomôcť

Výberom osobného trénera, ktorý prešiel špecifickým vzdelávaním v oblasti výživy, viete, že bude poskytovať správne výživové rady na dosiahnutie vašich cieľov.

9. Zlepšujú vaše duševné zdravie

Osobný tréner vám pomôže s cvičebným plánom, keď máte problémy s duševným zdravím, môže vám pomôcť s motiváciou, s výberom správneho cvičenia na prepustenie najviac endorfínov, a tiež len s ďalším ramenom, o ktoré sa môžete oprieť.

Čo nás vedie k nášmu ďalšiemu bodu …

10. Sú neoficiálnymi terapeutmi

Osobný tréner je tu preto, aby vám pomohol s dosiahnutím vašich cieľov v oblasti fitness, ale sú tu aj preto, aby vám pomohli zlepšiť celkový zdravotný stav. Záleží im na tom, ako ste stresovaní, pretože to ovplyvní, ako ste motivovaní. Záleží im na tom, či ste vo vzťahu nešťastní, pretože by to mohlo mať za následok nezdravého stravovania.

11. Pomáhajú vám vytvárať dobré návyky

Môže trvať týždne, kým sa vytvoria dobré návyky, a ešte dlhšie, kým sa zlomia zlé – a pokúsiť sa o to sám je ťažká práca. Osobný tréner vás povzbudzuje správnym smerom. Môžu vám pomôcť  so zlým anjelom vo vašej hlave a udržať vás na správnej ceste k dosiahnutiu vašich cieľov.

12. Tréningový plán

Osobný tréner bude schopný prispôsobiť váš tréningový plán tak, aby vyhovoval vám a tomu, čo vás baví, a tiež vás povzbudí, aby ste vykonávali cvičenia, ktoré sú najlepšie na dosiahnutie vašich cieľov.

13. Zapadajú do vášho rozvrhu

Bez ohľadu na to, či jediný čas, ktorý máte k dispozícii na tréning, je v smiešne skorej hodine pred prácou, alebo v popoludní predtým, ako sa deti vrátia zo školy – osobný tréner je jednou z najuniverzálnejších profesií z hľadiska hodín, a preto si prispôsobia časy tréningu tak, aby vám vyhovovali.

OPEN GYM – voľný vstup

  • PO-PIA 11-18 hod
  • SO,NE 09-19 hod
TrainSmart&FeelGood

 

Share this post

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *