Detoxikácia tela

Ak chceme dosiahnuť zdravé telo a myseľ, je dôležité pravidelne cvičiť a mať dobre vyváženú stravu. Avšak ešte predtým je potrebné naše telo detoxikovať –  dôkladne ho zbaviť škodlivých látok.

Naše telo si rýchlo zvykne na vysoký kalorický príjem a keď mu ho odoprieme pociťujeme pocit hladu, únavy, nervozity a pod. Tomuto tlaku často nedokážeme odolať a na našej ceste za zdravým životným štýlom zlyhávame po psychickej stránke.

Tu je zopár tipov na účinný detox:

1. Teplá voda s citrónom – je dobré začať deň s teplou vodou a čerstvo vyšťaveným citrónom. Taktiež môžete pridať zázvor pre lepšie výsledky. Táto kombinácia skvelo vyplaví z vášho tela všetky toxíny, upraví vaše trávenie a zrýchli metabolizmus. Pre efektívny detox tela sa odporúča piť ráno na prázdny žalúdok.

2. Zameniť kofeínové nápoje so zeleným čajom – zelený čaj je skvelá náhrada kofeínu. Okrem toho, že čistí tráviaci systém, pomáha zrýchliť metabolizmus a uľahčuje chudnutie. Okrem toho má protizápalové a protivírusové účinky, chráni pred UV žiarením a čistí krv.

3. Vyhýbať sa krabicový džúsom – balené ovocné šťavy môžu obsahovať konzervačné látky, príchute, farbivá a spracovaný cukor. Detox šťavami je najefektívnejší a bezpečnejší ako očista vodou. Je mimoriadne hydratačný vďaka čomu sa z vášho tela vyplaví ešte väčšie množstvo škodlivých látok. Čerstvé šťavy obsahujú esenciálne vlákna, ktoré uľahčujú trávenie.

4. Dodržiavať pitný režim – denne by sme mali vypiť min 2 l vody. Športovci a pri každej fyzickej aktivite treba telo dobre hydratovať, pretože sa zbavuje vody potením.

5. Dostatok spánku – okrem detoxikácie tela je nutné detoxikovať aj myseľ. Náš mozog má tendenciu spláchnuť toxíny aj počas spánku. Preto sa uistite či máte dostatok dobrého spánku.

6. Zahrnúť probiotiká do vašej dennej stravy – jogurt je superpotravina, ktorá je nevyhnutným zdrojom probiotík. Obsahuje dobré baktérie, ktoré pomáhajú zmierňovať tráviace problémy a čistia tráviaci trakt.

Bylinky na detoxikáciu
 1. žihľava – prečisťuje krv, lieči zápaly obličiek, pečene a prečisťuje močové cesty,
 2. mäta prieporná – odstraňuje plynatosť a kŕče,
 3. pestrec mariánsky – pri chemoterapii a regenerácii silne poškodenej pečene,
 4. púpava lekárska – pri močových chorobách, odbúrava z tela toxíny a cholesterol,
 5. breza previsnutá – lieči močové cesty a močový mechúr, pri odstraňovaní obličkových kamienkov.
Príznaky kedy treba telo detoxikovať:
 • málo energie, únava a depresia,
 • negativizmus, častý pocit zlosti,
 • nadváha,
 • bolesti hlavy,
 • prechladnutia,
 • svrbenie kože, akné, ekzémy, alergia,
 • padanie vlasov a štiepavé nechty,
 • biely povlak na jazyku.

Okrem vnútornej detoxikácie je možné škodlivé látky z tela vylúčiť aj cez kožu napr. saunovaním, sauna s bylinkami, kúpele alebo detoxikačnou medovou masážou. Pobyt v soľnej jaskyni sa odporúča na prečistenie pľúc.

 

OPEN GYM – voľný vstup

 • PO-PIA 11-18 hod
 • SO,NE 09-19 hod
TrainSmart&FeelGood
USAcademy?️‍♀️?️‍♂️

Share this post

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *