Avokádo

Obľúbenosť avokáda spočíva v jeho bohatej, krémovej a jemnej chuti.  Existujú desiatky odrôd avokáda, ktoré sa líšia veľkosťou, farbou a textúrou. Všetky pochádzajú z tropického podnebia a po zbere mäkne a získava maslovú textúru, ktorá sa stala mimoriadne obľúbenou vo všetkom, od topinkových polev až po dezerty.

Tu je 5 zdravotných výhod avokáda

1. Sú plné živín

Avokádo bolo pochválené ako dobrý príklad potravy bohatej na živiny.

Sú vynikajúcim zdrojom mononenasýtených tukov a vitamínu E. Avokádo je však vďaka vysokému obsahu tuku vysoko kalorické.

Avokádo má viac rozpustnej vlákniny ako iné ovocie a obsahuje množstvo užitočných minerálov, ako je železo, meď a draslík, a je dobrým zdrojom vitamínu B, kyseliny listovej.

2. Zdroj mononenasýtených tukov zdravých pre srdce

100 g avokáda obsahuje asi 19 g tukov, z toho 12 g sú mononenasýtené tuky (iba 4 g nasýtených tukov).

Poradenstvo týkajúce sa druhov tukov, ktoré by sme mali konzumovať pre zdravú výživu, sa neustále mení. V súčasnosti sa odporúča, aby sme si vybrali nenasýtené tuky, ako je napríklad mononenasýtené tuky (podobné tým, ktoré sa nachádzajú v avokáde), pretože sú údajne lepšie pre zdravie srdca ako nasýtené tuky.

Mononenasýtené tuky pomáhajú chrániť pred srdcovými chorobami a znižujú krvný tlak.

3. Pomáhajú znižovať hladinu cholesterolu

Medzi oleje dodávané avokádom patrí kyselina olejová a kyselina linolová, a preto sa odporúčajú ako súčasť vyváženej stravy na prevenciu vysokého cholesterolu .

4. Pomôžte regulovať chuť do jedla

Niet pochýb o tom, že obsah kalórií v avokáde je vyšší ako v iných druhoch ovocia a zeleniny. Obsah tuku v avokáde môže viesť k pocitu sýtosti, čo môže pomôcť pri regulácii chuti do jedla.

5. Vitamín E pomáha udržiavať oči zdravé

Popri vyššie uvedených výhodách sú bohatým zdrojom antioxidačného vitamínu E a skupinou karoténov, o ktorých sa predpokladá, že pomáhajú udržiavať zdravé oči.

 

TrainSmart&FeelGood

USAcademy?️‍♀️?️‍♂️

Share this post

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *