7 vecí k úspechu pri chudnutí

Sústreďte sa na to čo je naozaj podstatné a nevenujte svoju energiu a čas drobnostiam, ktoré majú minimálny vplyv na vaše ciele. Pozrime sa spoločne na 7 vecí, ktorými je spôsobené 95% úspechu pri chudnutí.

Kalorický deficit

Na kalorickom deficitu je založená väčšina diét. Nie je to nič zložite, aby sme sa do deficitu dostali, musíme za deň prijať menej kalórií, ako naše telo vydá bazálnym metabolizmom, pohybom a bežnými aktivitami. Zdravý deficit by mal byť 5-20%, to znamená, že ak vydáme cez deň 2000 kCal, prijať by sme mali niečo medzi 1600 – 1900 kCal.

Vyšší príjem bielkovín

Bielkoviny sú základné MAKROŽIVINY, ktorá by mala mať v našom jedálničku podstatné zastúpenie. Mali by sme sa snažiť pridať bielkoviny aspoň do 3 jedál denne. Bielkoviny napomáhajú k budovaniu a udržiavanie svalovej hmoty, regulujú hladinu cukru v krvi, zasýti nás na dlhšiu dobu a pomáhajú redukovať chute. Kombinujte živočíšne a rastlinné zdroje bielkovín a snažte aby sa ich denný príjem pohyboval okolo 1,5 a 2 g na kilogram váhy.

Konzumácia zeleniny a ovocia

Zelenina a ovocie sú plné vitamínu, minerálov a vlákniny. Vláknina je pre ľudí nestráviteľná zložka potravy, ktorá napomáha k čisteniu tráviaceho traktu a súčasne napomáha k dlhšiemu pocitu sýtosti. Predovšetkým zelenina má tiež veľmi nízku energetickú hodnotu, to znamená, že aj keď ju skonzumujete veľké množstvo a zaplníte žalúdok, prijmete málo kalórií.

Pravidelné cvičenie

Cvičenie napomáha formovanie postavy, zlepšuje náladu a tiež nám pomáha dostať sa ľahšie do kalorického deficitu, bez toho aby sme museli výrazne obmedzovať jedlo. Cvičiť by sme mali aspoň 3x – 4x týždenne.

Prirodzený pohyb

Každý pohyb sa počíta, a prirodzený pohyb, ktorým je hlavne chôdza a bežné aktivity, ktoré vykonávame počas dňa, sú skvelými pomocníkmi, ako sa ľahšie dostať do kalorického deficitu. Snažme sa denne prejsť zhruba 7 – 10 tisíc krokov, vymeňte výťah za schody.

Dostatočný spánok

Kvalitný spánok je veľmi podstatný pri chudnutí, pretože v spánku prebiehajú dôležité biochemické a hormonálne procesy, ktoré chudnutie napomáhajú. Súčasne dochádza v našom tele k regenerácii ak zmierneniu stresu. Neponocujte a spite aspoň 7 hodín denne.

Pravidelnosť

Bez pravidelnosti úspechu nedosiahneme. Je dôležité, aby sa 6 predchádzajúcich bodov stalo súčasťou nášho životného štýlu, aby sme ich zaradili do nášho bežného života. Iba pravidelným opakovaním dosiahneme úspech.

Týchto 7 vecí má vplyv na náš chudnúci cieľ, všetko ostatné je buď málo účinné alebo úplne zbytočné.

 

TrainSmart&FeelGood
USAcademy?️‍♀️?️‍♂️

Share this post

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *